AEH Sigorta Acenteliği

HAKKIMIZDA

1979 yılında Holding Mali İşler Muhasebe Müdürlüğünde birim olarak hizmet vermeye başlayan acenteliğimiz, 2008 yılında Hazine Müsteşarlığının yayınladığı Genelge gereği şirketleşerek AEH Sigorta Acenteliği A.Ş olarak işlemlerine devam etmektedir.

Anadolu Grubu bünyesinde, 1978 yılı itibari ile sigorta acenteliği yapmakta olup, 2008 yılında AEH Sigorta Acenteliği A.Ş. şirketi kurularak acentelik faaliyetlerine devam etmektedir.

Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Ak Sigorta, HDI Sigorta, AXA Sigorta A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik, Eureko Sigorta, Generali Sigorta, Gulf Sigorta, Fiba Emeklilik, NN Hayat Sigorta, Dubai Sigorta ve Türkiye Sigorta Şirketleri’nin acentesi olan AEH Sigorta Acenteliği, Grup Şirketlerine verdiği Kurumsal Sigortacılık işlemleri dışında, bireysel sigortacılık alanlarında da (Kasko, Trafik, Konut, Dask v.b) hizmet vermektedir. AEH Sigorta Acenteliği A.Ş., acenteliğini yapmakta olduğu, Anadolu ve Allianz Sigorta şirketlerinin, kurumsal acenteleri arasında Türkiye’de performans, portföy ve teknik karlılık sıralamasında uzun yıllardır ilk 3’te yer alarak üstün bir performans sergilemektedir.

Vizyon

İçinde bulunduğu her sektörde olduğu gibi sigorta sektöründe de Anadolu Grubu adının başarı ile anılmasını sağlamak.

Misyon

Sigortalılarımıza kendilerini güvende hissettirmek ve kaliteli hizmet sunmak.